Nešić odredio spisak odbojkašica za pripreme

Selektor ženske seniorske odbojkaške reprezentacije Crne Gore Dragan Nešić objavio je širi spisak odbojkašica za utakmice kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2019.

Objavljeno: 04. 07. 2018 - 10:40

Okupljanje odbojkašica zakazano je za 16.jul u Podgorici, odakle će otputovati za Pljevlja, gdje će odraditi prvi dio priprema do 1.avgusta, kada je planiran odlazak za BiH, gdje bi se odigrale dvije prijateljske utakmice sa selekcijom Bosne i Hercegovine. Naša selekcija će 3.avgusta otputovati za Bar, gdje će se pripremati za kvalifikacione utakmice, koje će Crna Gora igrati u dvorani “Topolica” u Baru. Planirano je i da selekcija Bosne i Hercegovine doputuje u Bar i da se u periodu 5-7.avgusta odigraju još dvije prijateljske utakmice, u sklopu priprema za kvalifikacije.

Press konferencija povodom okupljanja zakazana je za ponedeljak, 16.jul 2018.godine u 10 časova, u prostorijama OSCG u Podgorici.

Naše odbojkašice su u grupi C sa selekcijama Ukrajine, Grčke i Norveške. Plasman na EP kod odbojkašica obezbijediće prvoplasirane i drugoplasirane selekcije u svojim kvalifikacionim grupama.

Na Evropskom prvenstvu 2019 u konkurenciji odbojkaša i odbojkašica po prvi put će se naći 24 selekcije, a prva dva mjesta u kvalifikacionim grupama obezbjeđuju plasman na prvenstvo.

SPISAK ODBOJKAŠICA ZA PRIPREME

TEHNIČARI

Tamara Roganović (Tent Obrenovac, Srbija)

Marija Šušić (Tent Obrenovac, Srbija)

PRIMAČI SERVISA

Tatjana Bokan (Pesaro, Italija)

Ksenija Ivanović (Bekeščaba, Mađarska)

Jelena Cvijović (Penicilina Iaši, Rumunija)

Danijela Džaković (Pursaklar, Turska)

Teodora Čavić (Galeb Poliklinika Hipokrat)

Milana Rovčanin (Luka Bar)

Milena Burzanović (Budvanska Rivijera Budva)

KOREKTORI

Nikoleta Perović (MTV Štutgart, Njemačka)

Dijana Vuković (Luka Bar)

Neda Vujadinović (Rudar)

Katarina Budrak (Miluz, Francuska)

Miona Vučetić (Rudar)

Majda Čakar (Rudar)

SREDNJI BLOKERI

Marija Milović (Venel, Francuska)

Ana Otašević (Targovište, Rumunija)

Andrea Laković (Temišvar, Rumunija)

Saška Đurović (Tent Obrenovac, Srbija)

Mina Dragović (Morača)

LIBERI

Anja Pejović (Budvanska Rivijera Budva)

RASPORED UTAKMICA

1.kolo

15.avgust: Grčka – Crna Gora (20:30h po lokalnom vremenu, N. IONIA MAGNISIAS)

2.kolo

19.avgust: Crna Gora – Ukrajina (17h, SC “Topolica”, BAR)

3.kolo

22.avgust: Crna Gora – Norveška (20:15h, SC “Topolica”, BAR)

4.kolo

25.avgust: Norveška – Crna Gora (18h po lokalnom vremenu, GAMLE FREDRIKSTAD)

5.kolo

5 ili 6.januar 2019: Ukrajina – Crna Gora (satnica će biti naknadno određena)

6.kolo

09.januar 2019: Crna Gora – Grčka (satnica će biti naknadno određena)