Špadijer pobjednik 35. Brdske auto trke na Lovćenu

Takmičar cetinjskog “Mondijala” Luka Špadijer pobjednik je 35. Međunarodne brdske auto trke “Lovćen 2018”. Špadijer je ostvario vrijeme 05:10.868.

Objavljeno: 08. 07. 2018 - 15:45
Foto: Cetinjski list

Drugo vrijeme na današnjoj je trci ostvario vozač AMSK "Blažo Smiljanić" Nemanja Kašćelan (05:26.457), a treće Vasilije Jakšić, takođe vozač AMSK “Blažo Smiljanić” (05:30.685).

Današnja trka je u dva navrata prekidana usljed izlijetanja takmičara sa staze. U prvom prekidu na ponovni start vraćeno je šest vozila, dok su u drugom vraćena tri. Tada je, naime, član AMSK “Blažo Smiljanić” Goran Vučković izletio sa staze.

0807lovcentrka2

Inače, trka je počela nešto iza 11 časova, a na otvaranju je prisutne pozdravio proslavljeni vozač i osvajač sedam Zlatnih kaciga Željko Banićević.

Drago mi je što je upravo meni pripala čast da otvorim ovogodišnju trku. Živio sam za ovu trku na Cetinju.Želim sve skupa da vas pozdravim I da zahvalim svima koji su dali podršku da ova manifestacijabude održana I bude popraćena sa mojim kolegama u ovolikom broju. Želim vam da danas na trci postignete odlične rezultate, i da svi srećno izađete na cilj, a najbolji neka pobijedi. - rekao je on.

Za bezbjednost je na današnjoj trci bilo zaduženo više članova različitih službi.

0807lovcentrka3

Generalni plasman:

Luka Špadijer (AMSK „Mondijal“) 05:10,868; Nemanja Kašćelan (AMSK „Blažo Cmiljanić) 05:26,457; Vasilije Jakšić (AMSK „Blažo Cmiljanić“) 05:30,685; Nikola Asanović (AMSK „Podgorica Racing Team“) 05:35,290; Marko Tujković (AMSK „Blažo Cmiljanić“) 05:35,510; Božidar Jablan (AMSK „Blažo Cmiljanić“) 05:40,494; Marko Danilović (AMSK „Podi“) 05:44,690; Nikola Samardžić (AMSK „Podi“) 05:47,294; Stevan Banović (AMSK „Mondijal“) 05:49,577; Jovan Radović (AMSK „Blažo Cmiljanić“) 05:54,820; Nikola Mijanović (AMSK „Lovćen“) 05:58,110; Radovan Masoničić (AMSK „Mec auto“) 05:59,500; Marko Adžić (AMSK „Crmnica“) 06:00,064; Željko Banićević (AMSK „Blažo Cmiljanić“) 06:02,043; Perica Marđonović (AMSK „Crmnica“) 06:02,274; Krešimir Petrović (AMSK „Blažo Cmiljanić“) 06:02,563; Dejan Nilović (AMSK „Kilkas“) 06:08,808; Boško Tujković (AMSK „Blažo Cmiljanić“) 06:08,811; Ivan Ražnatović (AMSK „Podgorica Racing Team“) 06:13,908; Pavle Marđonović (AMSK „Crmnica“) 06:15,224; Nikola Radnjić (AMSK „Blažo Cmiljanić“) 06:18,767; Alban Beriša (AK „Prizren“) 06:21,029; Radivoje Janjušević (AMSK „AP sport“) 06:26,856; Pavle Vulović (AMSK „Podi“) 06:26,879; Eldin Senadović (AMSK „Blažo Cmiljanić“) 06:26,910; Sanel Hrkić (AMSK „Blažo Cmiljanić“) 06:27,824; Ivan Roganović (AMSK „Lovćen“) 06:29,055; Ratko Borilović (AMSK „Lovćen“) 06:30,743; Ismail Simoni 06:32,944;  Emin Sabir (AK „Prizren“) 06:39,281; Marko Burzanović (AMSK „Podi“) 06:39,743; Dejan Đurišić (AMSK „Crmnica“) 06:56,643; Zlatko Sindik (AMSK „Blažo Cmiljanić) 07:01,236; Nebojša Vukčević (AMSK „Montenegro Racing“) 07:03,680; Ivan Masoničić (AMSK „Crmnica“) 07:05,898; Slobodan Šofranac (AMSK „Crmnica“) 07:20,203; Slobodan Mugoša (AMSK „Speed“) 10:07,997; Nikola Bijelović (AMSK „Crmnica“) – ; Tihomir Aćimić (AMSK „Aćimić Racing Team“) – ; Goran Vučković (AMSK „Blažo Cmiljanić“) – ; Jovan Perunović (AMSK „Blažo Cmiljanić“) – .

Plasman po klasama:

GRUPA FORMULA

Luka Špadijer (AMSK „Mondijal“) 05:10,868

GRUPA A – klasa 1150 ccm

Jovan Radović (AMSK „Blažo Cmiljanić“) 05:54,820

Boško Tujković (AMSK „Blažo Cmiljanić“) 06:08,811

Jovan Perunović (AMSK „Blažo Cmiljanić“) –

GRUPA A – klasa 1400 ccm

Krešimir Petrović (AMSK „Blažo Cmiljanić“) 06:02,563

Dejan Nilović (AMSK „Kilkas“) 06:08,808

Ratko Borilović (AMSK „Lovćen“) 06:30,743

Nebojša Vukčević (AMSK „Montenegro Racing“) 07:03,680

GRUPA A – klasa 1600 ccm

Slobodan Šofranac (AMSK „Crmnica“) 07:20,203

GRUPA A – klasa 2000 ccm

Marko Burzanović (AMSK „Podi“) 06:39,743

GRUPA H – klasa 1000 ccm

Marko Adžić (AMSK „Crmnica“) 06:00,064

Pavle Marđonović (AMSK „Crmnica“) 06:15,224

Eldin Senadović (AMSK „Blažo Cmiljanić“) 06:26,910

GRUPA H – klasa 1400 ccm

Nikola Mijanović (AMSK „Lovćen“) 05:58,110

Perica Marđonović (AMSK „Crmnica“) 06:02,274

Dejan Đurišić (AMSK „Crmnica“) 06:56,643

Slobodan Mugoša (AMSK „Speed“) 10:07,997

GRUPA H – klasa 1600 ccm

Nemanja Kašćelan (AMSK „Blažo Cmiljanić) 05:26,457

GRUPA H – klasa 2000 ccm

Božidar Jablan (AMSK „Blažo Cmiljanić“) 05:40,494

Radovan Masoničić (AMSK „Mec auto“) 05:59,500

Ivan Ražnatović (AMSK „Podgorica Racing Team“) 06:13,908

Radivoje Janjušević (AMSK „AP sport“) 06:26,856

Ivan Masoničić (AMSK „Crmnica“) 07:05,898

GRUPA N – klasa 1150 ccm

Nikola Radnjić (AMSK „Blažo Cmiljanić“) 06:18,767

Pavle Vulović (AMSK „Podi“) 06:26,879

Sanel Hrkić (AMSK „Blažo Cmiljanić“) 06:27,824

Ivan Roganović (AMSK „Lovćen“) 06:29,055

Zlatko Sindik (AMSK „Blažo Cmiljanić) 07:01,236

Nikola Bijelović (AMSK „Crmnica“) –

GRUPA N – klasa 1400 ccm

Marko Danilović (AMSK „Podi“) 05:44,690

Nikola Samardžić (AMSK „Podi“) 05:47,294

Stevan Banović (AMSK „Mondijal“) 05:49,577

GRUPA N – klasa 2000 ccm

Vasilije Jakšić (AMSK „Blažo Cmiljanić“) 05:30,685

Nikola Asanović (AMSK „Podgorica Racing Team“) 05:35,290

Marko Tujković (AMSK „Blažo Cmiljanić“) 05:35,510

Goran Vučković (AMSK „Blažo Cmiljanić“) –

GRUPA E1 – klasa 1200 ccm

Željko Banićević (AMSK „Blažo Cmiljanić“) 06:02,043

Tihomir Aćimić (AMSK „Aćimić Racing Team“) –

KUP A – klasa 1150 ccm

Emin Sabir (AK „Prizren“) 06:39,281

KUP N – klasa 1400 ccm

Alban Beriša (AK „Prizren“) 06:21,029

KUP A – klasa 3000 ccm

Ismail Simoni 06:32,944