Blistao Slukas - blistao i PAO, Real u Baskiju ide sa 2-0

Večeras su počeli drugi mečevi četvrtfinala Eurolige - Panatinaikos je poravnao u seriji protiv Makabija, a Real je u Madridu stigao do još jedne poblede nad Baskonijom.

Blistao Slukas - blistao i PAO, Real u Baskiju ide sa 2-0 Foto: euroleague

Panatinaikos je iz drugog pokušaja pred 18.000 navijača u Oaki savladao Makabi rezultatom 95:79, te je tako poravnao u seriji.

Izraelci su opet bolje počeli, ali je PAO odigrao maestralno u drugoj četvrtini (31:11). Kako se ispostavilo, bilo je to previše kako bi se Makabi u nastavku vratio u meč.

Kostas Slukas je večeras briljirao kod Atinjana - postigao je 29 poena. Na suprotnoj je strani najefikasniji bio Lorenco Braun (18).

Kakva noć: Nakon dramatičnih završnica, Olimpijakos i Fener uzeli brejk, u Kneževini igran i produžetak
0
Kakva noć: Nakon dramatičnih završnica, Olimpijakos i Fener…
24.04.2024 23:18

Počelo četvrtfinale: Real krenuo pobjedom, Makabi šokirao Atinu
0
Počelo četvrtfinale: Real krenuo pobjedom, Makabi šokirao…
23.04.2024 22:53

Real je večeras ponovo slavio protiv Baskonije, te se može reći kako je jednom nogom već na fajnl foru. U Madridu je bilo 101:90, premda je Real u završnoj četvrtini stizao i do plus 23.

Dobro su se gosti držali tokom prvog poluvremena, koje je završeno rezultatom 46:40. No, kako je drugi dio igre odmicao, izabranici Duška Ivanovića bili su u sve većem minusu, pa je već u prvim minutima završne četvrtine bilo jasno kako je svako iznenađenje isključeno. Baskoniji nije mnogo pomoglo ni to što su ubacili čak 16 trojki.

Fakundo Kampaco je obilježio meč - postigao je 24 poena, uz četiri trojke. Kod gostiju je najbolji učinak imao Marinković (20).

Panatinaikos - Makabi 95:79 (1-1)

Real Madrid - Baskonija 101:90 (2-0)