Monpelje u završnih 15 minuta dao svega jedan gol, Karabatić odigrao posljednji meč u Ligi šampiona

Na fajnl-foru Lige šampiona za rukometaše igraće Kil, Barselona, Magdeburg i Alborg.

Čudo u Njemačkoj: Nevjerovatni Kil obrtom za pamćenje stigao do fajnl-fora, tamo ćemo gledati i Barsu Foto: ehf

Večeras je Barsa potvrdila prolaz, no – uz sinoćnji okršaj Magdeburga i Kilcea – najspektakularniji meč četvrtfinala ispratili smo u Kilu, gdje je istoimeni domaćin anulirao minus devet iz Monpeljea i na kraju prošao u polufinale.

Čudo u Kilu: Katastrofalni Monpelje prosuo plus devet iz prvog meča

Nevjerovatno je šta je večeras napravio Kil protiv Monpeljea. Njemački sastav vratio se iz minusa od čak devet golova iz prvog meča (30:39) i igraće na fajnl-foru.

Večeras je u Vunderino areni u Kilu bilo više nego uzbudljivo, a na kraju je Kil stigao do željenih 10 golova razlike – 31:21 (17:12).

Ipak, ostaje dilema da li je ove godine ijedna ekipa imala tako katastrofalan finiš kao Monpelje.

U Njemačkoj smo odgledali utakmicu za pamćenje: Magdeburg i Alborg idu na fajnl-for
0
U Njemačkoj smo odgledali utakmicu za pamćenje: Magdeburg…
01.05.2024 22:38

Naime, 15 minuta prije kraja bilo 24:20. A onda je uslijedila čudesna serija Kila i očajna zaršnica gostiju, koji su u preostaloj četvrtini meča postigli tek jedan jedini gol (7:1). Domaće je u finale odveo Erik Johanson, koji je pogodio nepunih minut i po prije kraja. Doduše, treba istaći kako su pojedine sudijske odluke ove noći bile jako diskutabilne.

Upravo je Johanson bio i najefikasniji u Kilu sa osam golova, a na drugoj strani je Lukas Pelas postigao šest. Treba pomenuti i sjajnog golmana domaćih Mrkvu, koji je upisao 12 odbrana.

Samo je Berlin sustizao veći zaostatak

Bio je to drugi najveći povratak u istoriji Lige šampiona.

Kil večeras nije nadmašio jedino ono što je uradio Fuhse Berlin u četvrtfinalu prije 12 godina. Njemački sastav tada je u Španiji poražen 34:23, ali je pred svojim navijačima slavio 29:18 i prošao dalje zahvaljujući tadašnjem pravilu većeg broja golova u gostima.

PSŽ bez šanse na Karabatićevom oproštaju od LŠ

Nikakvo iznenađenje nije dozvolila Barselona protiv Pari Sen Žermena. Nakon visokih 22:30 iz prvog meča u Francuskoj, večeras je bilo 32:31 (17:12).

Duel u Kataloniji, koji je sudio naš tandem Ražnatović - Pavićević, ni u jednom momentu nije ni 'zamirisao' na moguću dramu. Barsa je od sredine prvog poluvremena u potpunosti kontrolisala rezultat, pa je čitav ostatak susreta bio puka formalnost. Na kraju je PSŽ uspio da smanji zaostatak i to je bilo sve.

Treba naglasiti i kako je ovo bio posljednji meč legendarnog Nikole Karabatića u Ligi šampiona.

Dika Mem je opet predvodio Barsu sa sedam golova, a u PSŽ-u je najbolji učinak imao Prandi (10).

Fajnl-for nas čeka drugog junskog vikenda

U odnosu na prošlu sezonu, na fajnl-foru u Kelnu gledaćemo dva nova tima. Biće to Kil, koji je prošli put na velikoj završnici nastupao 2022. godine, te Alborg, koji je igrao u finalu prije tri sezone.

Magdeburg će braniti naslov, a Barsa je prošle sezone bila treća.

Fajnl-for na programu će biti 8. i 9. juna, a ko će na koga ići u polufinalu saznaćemo na žrijebu 7. maja.

Kil - Monpelje 31:21 (prvi meč: 30:39)

Barselona - PSŽ 32:31 (30:22)

Alborg - Vesprem 33:28 (31:32)

Magdeburg - Kilce 27:25 (26:27)