Sjutra Olimpijakos - Aston Vila

Liga konferencjia: 'VIola' je u finalu, Klub Briž bio blizu produžetaka

Fudbaleri Fiorentine remizirali su sa Klub Brižom 1:1 (prvi meč 3:2), što je bilo dovoljno za prolaz u finale Lige konferencija.

Liga konferencjia: 'VIola' je u finalu, Klub Briž bio blizu produžetaka Foto: AFP

No, bio je Klub Briž blizu produžetaka na svom terenu, jer su  vodili pogotkom Vanakena od 20. minuta, sve do pred kraj meča.

Ali bila je 'viola' bolji protivnik tokom većine utakmice, uputila čak 19 šuteva u odnosu na pet domaćina i zasluženo došla do izjednačenja u 85. minutu - siguran je bio Beltran.

Fiorentini će ovo biti drugo finale zaredom.

Sjutra je na programu drugi meč polufinala - snage će odmjeriti Olimpijakos i Aston Vila u Pirejima, a gosti jure zaostatak od dva pogotka - u prvom meču u Birmingemu bilo je 2:4 za grčku ekipu.