Podgoričanke su osvojile 16. titulu u klupskoj istoriji

Ni večeras nije bilo dileme: Budućnost Bemax odbranila naslov prvaka Crne Gore

Košarkašice Budućnost Bemaxa večeras su osvojile 14. naslov prvakinja Crne Gore, a ukupno 16. titulu u klupskoj istoriji, računajući i šampionate bivših država.

Ni večeras nije bilo dileme: Budućnost Bemax odbranila naslov prvaka Crne Gore Foto: UGC

Ni u drugom duelu finala plej-ofa iznenađenja nije bilo - izabranice Vladana Radovića bile su bolje od Podgorice, rezultatom 77:49 (18:11, 13:11, 27:14, 19:13).

Tako je Budućnost Bemax finalnu seriju završila uz skor 2-0, pri čemu ove sezone nije imala nijedan poraz u prvenstvu. Podsjetimo, prvi duel završen je rezultatom 76:39.

Tokom prvog poluvremena, pratili smo nešto jači otpor Podgorice u odnosu na prvi meč. Ipak, u nastavku su košarkašice Budućnost Bemaxa zaigrale nešto jače i od sredine trećeg kvartala jedino preostalo pitanje bilo je uz koju će razliku biti završen večerašnji meč.

Ksenija Šćepanović predvodila je prvakinje sa 22 poena, dok je Maja Bigović postigla 15. Na drugoj strani, Milena Vujović upisala je 12 poena, a Janja Dragišić 10.

Budučnost Bemax osvojila je svaki šampionat države od 2012. godine, pri čemu je od tada u finalnim serijama izgubila samo jedan meč. Pritom, Podgoričanke su i ovu sezonu završile sa 'duplom krunom'. Ipak, ostaje žal za tim što nije osvojena WABA liga - igračice Budućnosti bile su baš blizu, ali na kraju su - četvrti put zaredom - osvojile drugo mjesto.

Što se domaćeg prvenstva tiče, jedini preostali klub koji je osvajao naslov prvaka Crne Gore je Jedinstvo, kojem je to polazilo za rukom u tri navrata.

Za mladu ekipu Podgorice bilo je ovo četvrto finale plej-ofa, ali i prilika da stiču iskustvo. Podsjetimo, riječ je o sastavu koji je ove sezone nastupao u WABA U17 ligi.