Počeo baraž za plasman na SP, večeras odigrano pet utakmica

Na startu završne faze evropskog baraža za Svjetsko prvenstvo u rukometu, večeras je na programu bilo pet utakmica.

Srbija na minus četiri, Farani nadomak plasmana na SP, iznenađenje u Grčkoj, Island dao čak 50 golova Foto: J. Vang

Španija je večeras pred svojim navijačima trijumfovala nad Srbijom, rezultatom 32:28 (15:14). Situacija je tako daleko od gotove uoči nedjeljnog revanša u Novom Sadu.

Igrači Srbije su bili sjajni u prvom dijelu utakmice, ali je u nastavku bolju igru pružila domaća selekcija, koja je u 58. minutu prvi put izašla na plus pet (31:26). Da gosti revanš dočekaju uz četiri gola zaostatka, 10 sekundi prije kraja pobrinuo se Milan Jovanović, koji je pogodio iz sedmerca.

Aleks Dušebajev dao je šest golova za Španiju, a u timu Srbije su najefikasniji bili Kos, Jovanović i Ilić sa po pet.

Farska Ostrva su oduševila na ovogodišnjem Evropskom prvenstvu, a isto je bilo i večeras u Torshavnu – protiv Sjeverne Makedonije trijumfovali su 34:27 (18:14).

Farani su bili izvanredni, izabranici Kira Lazarova nijesu uspijevali da im odgovore i reprezentacija arhipelaga u Sjevernom moru nadomak je istorijskog plasmana na SP. Očekivano – kod domaćih je najbolji bio Elijas Elefsen Skipagotu sa 10 golova, a Makedonce je predvodio Filip Kuzmanovski (8).

Iznenađenje se dogodilo u Kozaniju, gdje je Grčka savladala Holandiju, rezultatom 31:27 (13:12). Naš suparnik iz baraža za prošlo SP danas je odigrao maestralno, a predvodio ih je Toskas sa sedam golova. Holanđanima nije mnogo pomoglo ni sjajno izdanje Ten Veldea, koji je meč završio sa 10 pogodaka.

Iako je u drugom poluvremenu bila na plus sedam, Rumunija je protiv Češke izborila minimalnu pobjedu – 31:30 (15:11). Otud je već u najavi jako uzbudljiv nedjeljni revanš u Brnu.

Island je izvjesno na SP, pošto je večeras deklasirao Estoniju - 50:25 (26:12), pri čemu je Omar Magnuson postigao 13 golova.

Podsjetimo, sjutra našu reprezentaciju čeka prvi od dva duela protiv Italije. Meč će biti odigran u Konversanu, a počeće u 20:00 časova.

Grčka – Holandija 31:27

Rumunija – Češka 31:30

Farska ostrva – Sjeverna Makedonija 34:27

Španija – Srbija 32:28

Island – Estonija 50:25