Atinjani izborili majstorice: Makabi pao u završnici, katastrofa Barse

Atinski klubovi izborili su majstorice u četvrtfinalu Eurolige. Olimpijakos je to učinio ubjedljivom pobjedom nad Barselonom, dok je Panatinaikos nakon velike drame trijumfovao nad Makabijem.

Atinjani izborili majstorice: Makabi pao u završnici, katastrofa Barse Foto: euroleague

Košarkaši Panatinaikosa anulirali su poraz iz prvog meča serije protiv Makabija, pošto su večeras u Beogradu trijumfovali rezultatom 88:95. Uz to, meč odluke igraće pred krcatom dvoranom u Atini.

Meč u hali "Aleksandar Nikolić" bio je jako tijesan, pun obrta, a Izraelci su sjajno otvorili završnu četvrtinu, pa su pet minuta prije kraja vodili 84:78. PAO je uzvratio na sjajan način i, minut i po prije kraja preokrenuo na 88:89. Bez greške su Atinjani odigrali sam finiš, a kada su, pogotkom Lesora 11 sekundi prije kraja, stigli do prednosti od sedam razlike (88:95), bilo je jasno da ćemo gledati i majstoricu.

Baskonija odigrala žestoko, ali nedovoljno za pobjedu: Real je prvi učesnik fajnl-fora, Fener je jako blizu
1
Baskonija odigrala žestoko, ali nedovoljno za pobjedu: Real…
01.05.2024 22:46

Junak pobjede grčkog sastava bio je Kendrik Nan sa 27 poena, a u Makabiju je najbolji učinak imao Lorenco Braun (17).

Olimpijakos je večeras deklasirao Barselonu i zakazao majstoricu u Kataloniji. U Atini je bilo čak 92:58 za domaće.

Barsa je odlično počela, bila je bolja u prvoj četvrtini (21:23), no onda je uslijedio potpuni potop, koji je okončan uz nestvarnih minus 34.

Ne baš očekivano – Olimpijakos je predvodio Šekil Mekisik, koji je bio izvanredan na šutu, a meč je završio sa 21 poenom. Na drugoj strani je Džabari Parker sa 10 poena bio najefikasniji.

Olimpijakos - Barselona, 92:58 (2-2)

Makabi Tel Aviv - Panatinaikos 88:95 (2-2)