Košarkaši madridskog Reala prvi su učesnici fajnl-fora Eurolige, pošto su i u trećem meču trijumfovali nad Baskonijom. Blizu je i Fenerbahče, koji od večeras vodi 2-1 u seriji protiv Monaka.

Baskonija odigrala žestoko, ali nedovoljno za pobjedu: Real je prvi učesnik fajnl-fora, Fener je jako blizu Foto: euroleague

Real je četvrtfinalnu seriju okončao uz maksimalnih 3-0. Madriđani su večeras u gostima bili bolji od Baskonije, rezultatom 98:102.

Odlično je večeras izgledala Baskonija, samo u drugom periodu postigli su čak 34 poena. Madriđani su u trećem kvartalu, nakon trojke Marinkovića, bili na minus 10 (70:60), ali su se do početka završne četvrtine potpuno vratili (73:72). Ipak, u posljednjih 10 minuta, nakon nekoliko obrta, Real je stigao do pobjede i plasirao se na fajnl-for.

Jabusele je postigao 23 poena za goste, Hezonja je dodao 16, pri čemu je pogodio četiri trojke. Maestralnu partiju u dresu Baskonije pružio je Markus Hauard, koji je meč završio sa 29 poena.

Fenerbahče je na korak od fajnl-fora, pošto je večeras u Istanbulu trijumfovao nad Monakom 89:78 i tako poveo u seriji 2-1.

Tarik Biberović predvodio je Fener do trijumfa sa 14 poena, dok je na drugoj strani Alfa Dijalo postigao 23.

Fenerbahče - Monako 89:78 (2-1)

Baskonija - Real Madrid 98:102 (0-3)