• Sport /
  • Fudbal /
  • Da li na Vembliju slijedi repriza iz 2013: Borusija je u finalu Lige šampiona, PSŽ pogađao stative i prečke, ali ne i mrežu

Sastav iz Dortmunda slavio i na Parku prinčeva

Fudbaleri Borusije Dortmund prvi su finalisti Lige šampiona, pošto su i večeras u Francuskoj bili bolji od Pari Sen Žermena - 0:1 (0:0). Tim su rezultatom 'milioneri' trijumfovali i u prvom susretu u Vestfalenu, a ove je večeri meč riješen golom Humelsa.

Da li na Vembliju slijedi repriza iz 2013: Borusija je u finalu Lige šampiona, PSŽ pogađao stative i prečke, ali ne i mrežu Foto: AFP

Biće to treće finale u kojem će nastupiti Borusija Dortmund, koja je i definitivno najprijatnije iznenađenje ovosezonskog izdanja Lige šampiona. Podsjetimo, 'milioneri' su 1997. bili prvaci kontinenta, a prije 11 godina su u 'njemačkom finalu' poraženi od Bajerna (1:2), takođe na Vembliju.

Pritom, nije isključeno da ove godine na istom stadionu bude viđena 'repriza' - jer, Bajern u sjutrašnjem revanšu polufinala gostuje Realu, nakon minhenskih 2:2.

Podsjetimo - Borusija i PSŽ su bili ove sezone i u istoj grupi u uvodnoj fazi LŠ. Iako je međusobno bio bolji (2:0, 1:1), francuski je prvak tada bio iza 'milionera' u čuvenoj 'grupi smrti' sa Njukaslom i Milanom.

Večerašnji meč na Parku prinčeva počeo je uz nekoliko šuteva ka oba gola, no kako je prvo poluvrijeme odmicalo, tako je PSŽ preuzeo inicijativu. No, gosti su se izvrsno branili - pri čemu su napravili tek jedan jedini faul.

Prava uzbuđenja uslijedila su tek što je počelo drugo poluvrijeme. Prvo su domaći u 47. minutu pogodili stativu - Emeri je tom prilikom šutirao, doduše iz ne baš najbolje pozicije.

Tri minuta kasnije, 'milioneri' su šokirali Park prinčeva. Brant je izveo korner, a Humels - koji je bio sam na drugoj stativi - glavom je zakucao loptu u mrežu.

Mogli su Parižani do poravnanja u 61. minutu. Šutirao je Mendes ali opet se umjesto mreže tresla - stativa.

Mreža se zatresla u 77. minutu, ali na suprotnoj strani - opet je Humels nakon kornera pogodio glavom, ali je taj gol poništen zbog faula.

U 86. minutu, domaći su još jednom pogodili okvir suparničkog gola - ovog puta je Mbape šutirao, ali se lopta odbila od prečke. Samo dva minuta kasnije - opet prečka, ovog puta prilikom šuta Vitinje sa distance.

Zvuči nevjerovatno - 'sveci' su za 180 minuta dvomeča protiv Borusije čak šest puta pogađali prečke i stative, ali niti jednom mrežu. Tako je ostalo i do kraja večerašnje utakmice - lopta nije htjela u gol, njemački sastav se do posljednjeg sudijskog zvižduka odlično branio i na kraju zakazao put za London.

Pari Sen Žermen - Borusija Dortmund 0:1 (prvi meč: 0:1)