Rukometašice Đera i Meca danas su osigurale plasman na fajnl-for Lige šampiona, na kojem ove godine neće biti aktuelnog branioca naslova prvaka kontinenta.

Gotovo je sa dominacijom Norvežanki: Đer je 15. put u istoriji u polufinalu, na fajnl-foru gledaćemo i Mec Foto: ehf

Na fajnl-foru nećemo gledati sastav Vajpersa, koji je osvajao Ligu šampiona u prethodne tri sezone. Skandinavska ekipa danas je u Đeru bila bolja od istoimenog domaćina, rezultatom 24:26 (15:17), ali nije uspjela sustići minus od sedam golova iz prve utakmice.

Norvežanke su u meč ušle jako agresivno i brzo su izašle na plus četiri. Do odlaska na odmor, Đer je smanjio na 15:17, ali je novi nalet Jamine Roberts i saigračica uslijedio u nastavku - pogotkom Vjakireve u 50. minutu ponovo su bile na četiri gola viška (19:23). No, dalje nijesu mogle - Đer ide na osmi uzastopni fajnl-for, a ukupno 15. polufinale u klupskoj istoriji.

Ana Gros je i večeras bila najbolja u Đeru sa šest golova, a Roberts je na drugoj strani postigla osam.

Mec je danas potvrdio plasman na fajnl-for i drugom četvrtfinalnom pobjedom nad ĆSM-om, rezultatom 29:23 (15:14).

Rumunke čak ni u uvodnim momentima meča nijednom nijesu bile u vođstvu, pa je već nakon prvih 30 minuta bilo jasno kako će Mec treći put u istoriji igrati u polufinalu.

Alina Grajsels predvodila je francuski sastav sa sedam golova, a jedan manje je na drugoj strani postigla Kristina Neagu.

Sjutra ćemo saznati i preostala dva učesnika fajnl-fora, koji će biti održan 1. i 2. juna u Budimpešti.

Mec - ĆSM Bukurešt 29:23 / prvi meč: 27:24

Đer - Vajpers 24:26 / 30:23