Anćelotijev džoker dvostruki strijelac, Bajern sve do 88. minuta imao prolaz dalje

Real Madrid je u finalu Lige šampiona, gdje ih čeka Borusija Dortmund. 'Kraljevi' su večeras u Madridu, nakon nestvarne završnice, savladali Bajern, rezultatom 2:1 (0:0). Junak pobjede španskog sastava je rezervista Hoselu, koji je postigao oba gola.

Hoselu za trans u Madridu: Real je u finalu Lige šampiona, na Vembliju ih čeka Borusija Foto: Rojters

Inače, Bajern je sve do 88. minuta imao prolaz, jer je bio u vođstvu. No, u finišu je uslijedio spektakularan obrt, uz dva gola u svega pet minuta. Nijesu Bavarci do kraja mogli da izbore produžetke, uprkos nadoknadi koja je trajala gotovo 15 minuta.

Utakmica je počela sa dvije dobre šanse za obje ekipe, prvo Rodrigo nije mogao da iskoristi dobar pas Karvahala, a par minuta nakon, Gnabri je asistirao Kejnu, no, bivši igrač Totenhema je bio kratak.

U 13. minutu Vinisijus je imao sjajnu priliku – prvo je pogodio stativu udarcem iskosa, da bi mu se lopta vratila u posjed, nakon čega je uputio još jedan šut, ali Nojer je dobro reagovao na golu.

Odličan šut uputio je Kejn u 28. minutu – pucao je sa 'kapice' šesnaesterca, no, sve je pratio Lunjin, koji je vrhovima prstiju loptu skrenuo u korner.

Da li na Vembliju slijedi repriza iz 2013: Borusija je u finalu Lige šampiona, PSŽ pogađao stative i prečke, ali ne i mrežu
0
Da li na Vembliju slijedi repriza iz 2013: Borusija…
07.05.2024 22:52

Uzvratili su Madriđani u 39. minutu kada je Vinisijus uputio nezgodan centaršut sa strane šesnaesterca Rodrigu, ali Nojer je nekako uspio da je pošalje u korner.

Sve u svemu, solidan fudbal u prvom poluvremenu, a drugo poluvrijeme je krenulo u znaku 'blankosa'.

Brazilski dvojac Vinisijus – Rodrigo, kao i tokom prvog poluvremena, bio je prvi u redu da 'zakuva' stvari.

U 54. minutu Vinisijus je probio po lijevom boku, uputio pas Rodrigu, ali – njegov šut je prošao tik pored stative.

Nastavila se opsada gola njemačkog tima, prvo Rodrigo is slobodnog udarca u 58, Nojer paradom ukrotio loptu, a minut kasnije Nojer brani Vinisijusev šut i šalje loptu u korner.

Probudio se Bajern u 65. minutu, a šutirao je Musijala, ali opet Lunjin brani udarac.

Bajern je pogotkom Alfonso Dejvisa u 68. minutu poveo - bek je sjajno probio po lijevom boku i uputio 'projektil', a Lunjin je prvi put na meču bio nemoćan.

Pet minuta kasnije – izjednačenje – upravo Dejvis postiže auto-gol, ali nakon VAR pregleda, Simon Marčinjak zbog faula poništava pogodak.

Ali, sve se mijenja ulaskom Hoselua u igru u 81. minutu.

Prvi gol postiže u 88. da bi pet minuta postigao i drugi za 2:1 i posalo „ Bernabeu“ u trans, a svoju ekipu u finale Lige šampiona.

Finale Real Madrida i Borusije Dortmund igra se 1. juna na Vembliju.