• Portal Analitika/
  • Sport /
  • Fudbal /
  • Inter stigao do 20. naslova prvaka Italije: 'Rosoneri' poraženi u Derbiju dela Madonina, Bolonja jednom nogom u Ligi šampiona

Fudbaleri Intera večeras su osigurali 20. naslov prvaka Italije u klupskoj istoriji.

Inter stigao do 20. naslova prvaka Italije: 'Rosoneri' poraženi u Derbiju dela Madonina, Bolonja jednom nogom u Ligi šampiona Foto: ANSA

'Nerazuri' su u 33. kolu, u sjajnom Derbiju dela Madonina, bili bolji od Milana, rezultatom 1:2 (0:1).

Time su stekli nedostižu prednost od 17 bodova upravo u odnosu na gradske rivale, koji su i dalje drugoplasirani.

Izvrsno, obostrano napadačko prvo poluvrjeme pratili smo na San Siru, a Inter je poveo u 18. minutu golom Aćerbija. Njihovu je prednost udvostručio Tiram u 49. minutu, a nadu 'rosonerima' kako bi večeras mogli izbjeći poraz vratio je Tomori u 80. minutu.

No, bilo je to sve što se golova tiče, ali ne i uzbuđenja - u finišu nadoknade došlo je do tuče igrača, pojedini su učestvovali u njoj, drugi su razdvajali, a Damfris i Ernandez su dobili crvene kartone. Dva minuta kasnije, Milan je ostao sa devetoricom - isključen je i Kalabrija zbog udaranja suparničkog igrača.

Prije toga, Bolonja je na Olimpiku, uz izvrsno izdanje, srušila Romu, uz rezultat 1:3 (0:1). Time je ekipa Bolonje u predvorju plasmana u Ligu šampiona - sada imaju sedam bodova više u odnosu na 'vučicu', koji, doduše, ima meč manje.