Vaterpolo

Jadran slavio u Trebinju, ali Savona ide dalje

Vaterpolisti Jadrana eliminisani su u osmini finala LEN Eurokupa.

Jadran slavio u Trebinju, ali Savona ide dalje Foto: PVK Jadran

Novljani su večeras u Trebinju, u revanš meču, savladali italijansku Savonu rezultatom 13:12 (3:4, 2:2, 5:3, 3:3). Ipak, to nije bilo dovoljno, s obzirom na to da je ekipa iz Ligurije u prvom meču slavila 16:10.

Predvođena Bogdanom Đurđićem, Savona je uglavnom bila u vođstvu tokom prvog poluvremena, koje je završeno rezultatom 5:6. No, u trećoj četvrtini uslijedio je preokret. Golovima Sladovića i Nagaeva, Jadran je poveo 7:6 i završnu četvrtinu dočekao uz 10:9.

Tokom posljednje četvrtine, Novljani su, pogocima Nagaeva i Vukićevića sa peteraca u dva navrata bili na plus dva, a konačnih 13:12, pola minuta prije kraja, postavio je Kampopijano.

U Jadranu je Ivan Nagaev postigao četiri gola, a Jovan Vujović tri. Na drugoj strani, Lorenco Bruni pogađao je tri puta, a Đurđić dva.

Novljani su time završili sezonu u evropskim takmičenjima, tokom koje su igrali i u grupnoj fazi Lige šampiona.