Naš predstavnik završio nastup u Drugoj ABA ligi

Košarkaši Podgorice neće igrati u finalu plej-ofa Druge ABA lige, pošto su u drugom duelu polufinala dožvjeli katastrofalan poraz od Vojvodine u Novom Sadu, rezultatom 97:55 (22:12, 20:15, 30:8, 25:20).

Ništa od finala: Podgorica na nestvarnih minus 42 u Novom Sadu, Vojvodina je bila ubitačna i zasluženo ide dalje Foto: ABA

Imali su izabranici Dragana Radovića visokih 18 poena plusa uoči susreta u SPENS-u, ali sve se to večeras istopilo već u drugoj četvrtini. Podgoričani su odigrali možda i najgoru ovosezonsku partiju, ni u jednom momentu nijesu ozbiljnije ni zaprijetili protivnicima, koji su večeras odigrali ubitačno od početka do kraja. Meč je riješen u trećoj četvrtini, u kojoj su gosti imali katastrofalan učinak - postigavši svega osam poena.

Pruže li Novosađani ovakvo izdanje i u finalu, bio njihov suparnik Spartak ili MZT, mogu se komotno nadati plasmanu u ABA ligu.

Kako je prva četvrtina odmicala, tako su domaći povećavali prednost, koja je na samom kraju tog perioda, nakon zakucavanja Džonsona, bila dvocifrena – 22:12.

Podgorica je drugi kvartal počela još slabije, tako da je čak četiri minuta bila bez koša. To je domaćima omogućilo da serijom 13:0 već u trećem minutu poravnaju zaostatak iz prvog meča (30:12). Uskoro je Rakićević pogodio trojku i na semaforu je bilo 33:12.

Napokon, užasnu seriju Podgorice prekinuo je Kljajević, koji je smanjio na 33:14, pri čemu je to bio prvi pogodak gostiju nakon skoro sedam minuta. Odmah zatim precizan je bio i Anđušić, te se Podgorica vratila na zaostatak koji joj je garantovao prolaz, a uz koji je i otišla na odmor – 42:27.

Vojvodina je treći period igre otvorila serijom 9:0, Podgorica ponovo nije imala nikakav odgovor na ubitačnu igru suparnika, te je nakon sedam minuta rezultat bio katastrofalan po našeg predstavnika – 63:31. Košarkaši Podgorice su do tada postigli svega četiri poena.

Na početku završne četvrtine sve je već bilo jasno – uz dvostruko uspješniji procenat šuta i za tri i za dva poena, Vojvodina je bila na plus 37 (72:35) i Podgoričane je čekalo završnih 10 minuta u ovosezonskom izdanju Druge ABA lige.

'Ispucao' je Radović sve tajm-aute, pokušao je da motiviše igrače da u finišu pruže koliko toliko jači otpor, ali nije to mnogo pomagalo - sedam minuta prije kraja utakmice bilo je 82:37. Nastavila je prednost Vojvodine da raste, bilo je i plus 48, no Podgorica je zaostatak do kraja svela na na 42.

Vojvodinu je predvodio Kaningem sa 20 poena, dok je Savić postigao 15, uz četiri trojke. Svijetla tačka u redovima Podgorice bio je Milutin Đukanović - meč je završio sa 17 poena.