Sjajni Olimpijakos obilježio je prve duele polufinala Lige konferencija, u kojem smo ispratili i prilično uzbudljiv rasplet utakmice u Firenci. Na dvije utakmice palo je čak 11 golova.

Olimpijakos držao čas fudbala na Vila parku, het-trik El Kabija, 'viola' u nadoknadi došla do pobjede Foto: Reuters

Olimpijakos je u još jednoj spektakularnoj partiji, ujedno i prvom evropskom polufinalu u klupskoj istoriji, u Birmingemu nadigrao Aston Vilu - 2:4 (1:2).

Het-trik upisao je Ajub El Kabi, dok je četvrti gol za Pirejce postigao Heze. Za Vilu su pogađali Votkins i Dijabi, a Daglas Luiz je u 84. minutu propustio šansu da smanji na 3:4 - iz jedanaesterca je loptu poslao pored stative.

Naš Stevan Jovetić večeras nije ulazio u igru.

Fiorentina se namučila protiv Klub Briža na "Frankiju" i tek u nadoknadi stigla do pobjede - 3:2 (2:1).

U prvom dijelu su za 'violu' pogađali Sotil i Beloti, a za Belgijance Vanaken iz penala.

Djelovalo je kako je Fiorentini posao znatno olakšan u 60. minutu, kada je Onjedika dobio crveni karton. No, tek dva minuta kasnije primili su gol - na 2:2 je poravnao Tijago. Od tada su domaći neprestano pokušavali da stignu do trećeg gola i na kraju su uspjeli - u 91. minutu je strijelac bio 'rezervista' Nzola.