Odbojka

Primorski sastav i ovu sezonu završava sa 'duplom krunom'

Peti uzastopni naslov: Odbojkaši Budve opet su prvaci Crne Gore

Odbojkaši Budve večeras su, peti put u klupskoj istoriji, osvojili naslov prvaka Crne Gore. Sastav sa primorja odbranio je naslov u Podgorici, gdje je u četvrtom duelu finala plej-ofa bio bolji od Budućnosti, rezultatom 1:3 (13:25, 26:28, 25:23, 18:25).

Peti uzastopni naslov: Odbojkaši Budve opet su prvaci Crne Gore Foto: OSCG

Budva je tako u finalnoj seriji trijumfovala ukupnim skorom 3:1, pri čemu je i ove sezone stigla do 'duple krune'.

Podgoričani su bili odlični u trećem, ali i drugom setu, u kojem ih je malo dijelilo od pobjede. No, u preostala dva u potpunosti je dominirala Budva.

Izuzetno nadmoćni bili su gosti u prvom setu. Budvani su bili bolji u bloku, odbojkaši Budućnosti napravili su mnogo grešaka i ishod nije mogao ni biti drugačiji – 13:25.

Mnogo je bolj ušao domaćin u drugi set, u kojem je vodio 9:6, a potom i 12:8. Nastavili su ‘plavi’ u odličnom ritmu, uskoro su bili na plus pet (18:13) i na dobrom putu da poravnaju. Međutim, uz odličan servis mladog Milenkovića, gosti su ubrzo prišli na 20:19 i uslijedio je uzbudljiv finiš. Na kraju, nakon gotovo pola sata, radovali su se Budvani – 26:28.

Treći set opet su bolje otvorili Podgoričani, koji su sredinom tog perioda vodili 15:12. I baš kao u prošlom setu, Budva je uspjela da preokrene, ali je uzvratila Budućnost, te je uoči završnog tajm auta bilo 23:22. Vidjeli smo potom as Radovića i 'plavi' su stigli do dvije set lopte - drugu su iskoristili i smanjili na 1:2.

Nijesu imali Podgoričani odgovor na izdanje raspoloženog suparnika u četvrtom setu, nakon kojeg je pitanje pobjednika, a time i prvaka za sezonu 2023/24. bilo riješeno.

Pobjedničku ekipu večeras je predvodio Minić, koji je upisao 22 poena.

Podsjetimo, rekordan broj titula od nezavisnosti osvojila je nekadašnja Budvanska rivijera. Budva sada ima tri naslova manje, a Budućnost je ostala na dosadašnja dva trofeja, koliko ima i Jedinstvo.

Ipak, kada se uzmu u obzir i naslovi prvaka SRJ / SCG, Rivijera ima ukupno devet titula, a Budućnost pet.