Počelo četvrtfinale: Real krenuo pobjedom, Makabi šokirao Atinu

Ekipe Reala i Makabija upisale su pobjede u prvim mečevima četvrtfinalne serije Eurolige.

Počelo četvrtfinale: Real krenuo pobjedom, Makabi šokirao Atinu Foto: euroleague

Madridski Real je gotovo rutinski savladao Baskoniju, koju predvodi Duško Ivanović - 90:74.

Da je u španskom okršaju iznenađenje isključeno, već se naslućivalo nakon uvodne četvrtine, koju su domaći dobili uz devet poena viška (26:17).

Najefikasniji u redovima domaće ekipe bio je Džanan Musa sa 16 poena, a u Baskoniji je najbolji učinak imao Markus Hauard sa15 poena.

Panatinaikos nije iskoristio prednost domaćeg terena u prvom meču, pošto je poražen od Makabija, rezultatom 87:91.

Atinjani su dugo vodili, imali i dvocifren plus, ali je Makabi ubacio čak 28 poena u posljednjih 10 minuta. Pritom, tragičar kod domaćih bio je Kostas Slukas, koji je prokockao ključnu loptu, nakon koje je Makabi pogodio i slavio pobjedu.

Na kraju je Bonzi Kolson bio najefikasniji u izraelskom sastavu sa 18 poena, dok je u Panatinaikosu najbolji učinak imao Matijas Lesor sa 22 poena.