Rudar najzad slavio, u Petrovcu su bijesni zbog suđenja; Barani na tri boda od drugog mjesta

Nakon 31. kola Meridianbet Prve CFL, fudbaleri Dečića opet su se izdvojili na čelnoj poziciji tabele. Tuzani sada imaju tri boda više od Budućnosti, koja je u jako teškoj situaciji - jer, žele li odbraniti titulu, do kraja sezone moraće da osvoje četiri boda više od Dečića.

Dečić napravio korak ka tituli: Budućnost poražena u Beranama, Sutjeska i Mornar su joj za petama Foto: Arhiva

Dečić je bio bolji od Mladosti (2:0), dok je Jezero upisalo još jedan ovosezonski trijumf protiv Budućnosti (3:1). Sutjeska je pred svojim navijačima bila bolja od Jezera (3:1).  Rudar je u Pljevljima, uz krajnje sporan momenat u finišu, bio bolji od Petrovca (2:1), dok je Mornar u Tivtu slavio protiv Arsenala (1:2).

Sljedeće kolo biće najuzbudljivije do sada

Ipak, što se borbe za titulu tiče, sve će biti mnogo jasnije nakon sljedećeg kola, kada vodeći tandem čekaju dva velika izazova - Dečić će gostovati Mornaru, a Budućnost će u crnogorskom derbiju dočekati Sutjesku.

Hipotetički, nakon tog kola, mogli bismo dobiti i situaciju u kojoj bi i Sutjeska i Mornar mogli da se uključe u borbu za titulu.

Ko će do titule, a ko do baraža: Pogledajte ko igra protiv koga u završnih pet kola
0
Ko će do titule, a ko do baraža: Pogledajte ko igra protiv…
21.04.2024 21:11

Pritom, u sljedećem kolu ćemo na DG areni pratiti i derbi začelja između Mladosti i Rudara.

Dečić bolji od Mladosti, sada su veoma blizu istorijskog naslova prvaka

Dečić krupnim koracima grabi ka prvoj tituli u klupskoj istoriji. Tuzani su večeras na Ćemovskom polju bili bolji od Mladosti iz Donje Gorice, rezultatom 2:0 (0:0).

U prvom poluvremenu gledali smo više nego skromnu predstavu, uz tek nekoliko prilika koje su imali domaći. Ipak, golova nije bilo.

No, nedugo pošto je počeo drugi dio igre, Dečić je poveo – nakon kornera, lopta je došla do Ljuljđuraja koji je sproveo u mrežu. Od tada su šanse uglavnom stvarali Tuzani, koji su željeli što prije da drugim golom potvrde pobjedu. U tome su i uspjeli u 78. minutu. Šarkić je tada izveo slobodan udarac, a Bojan Matić glavom poslao loptu u gol.

Jezero ostaje noćna mora Budučnosti, ipak jedan je detalj ostao jako sporan

Fudbaleri Jezera ostaju noćna mora Budućnosti - Plavljani su večeras u Beranama još jednom bili bolji od 'plavih', uz dva gola Senage i rezultat 3:1 (2:1).

Plavljani su poveli u 12. minutu kada je, nakon loše reakcije suparničke odbrane, pogodio Senaga. Svega četiri minuta kasnije bilo je 2:0. Osmanović je uputio centaršut ka suparničkom petercu, loptu je propustio Perović, a Orlandić je smjestio u mrežu. U 20. minutu bilo je 2:1 – asistirao je Vasilije Adžić, a pogodio Despotović. Moglo je u prvom dijelu biti još golova na obje strane, ali se rezultat nije mijenjao.

Podgoričani su pogodili suparničku mrežu u 60. minutu – Vukotić je bio strijelac, ali je taj gol poništen. Sudija Savo Vujović takvu je odluku donio na osnovu uvjerenja da je lopta prethodno, uoči centaršuta, izašla van terena, što je naišlo na burne reakcije igrača Budućnosti. U svakom slučaju, pomenuti je detalj bio jako sporan i sigurno je da će narednih dana biti mnogo priče o njemu.

U 64. minutu Jezero je uvećalo prednost, uz najljepši potez na utakmici. Nakon kornera, lopta se od gostujućih defanzivaca odbila do Senage, koji je sa dvadesetak metara uputio lob udarac, a lopta završila u mreži. U samom finišu, Plavljani su imali još nekoliko izuzetnih šansi, ali je rezultat ostao nepromijenjen.

Nikšićani se vratili pobjedama: Jedinstvo nemoćno kraj Bistrice

Nakon prošlonedjeljnog poraza u Tivtu, Sutjeska se vratila pobjedama. Danas je ekipa Miljana Radovića kraj Bistrice bila bolja od Jedinstva - 3:1 (2:0).

Domaći su u prvom dijelu stekli komotna dva gola prednosti. Prvo je u 12. minutu, nakon ne baš najbolje reakcije golmana Joksimovića, Kalezić doveo Sutjesku u vođstvo. U 32. minutu bilo je 2:0 - prvo je Batrović uhvatio ‘makazice’ i prava je šteta što nije pogodio mrežu već prečku. No, lopta se odbila do Strikovića, koji je sa desetak metara iskosa matirao Joksimovića.

Tek što je počelo drugo poluvrijeme, gosti su izjednačili, i to sjajnim šutem Ristića sa dvadesetak metara. Brandao je tri minuta kasnije pogodio prečku. Da će tri boda večeras ostati u Nikšiću, bilo je jasno u 76. minutu, kada je Krstović šutnuo iskosa, povećao na 3:1 i, kako se ispstavilo, postavio konačan rezultat.

Rudar konačno slavio, u Petrovcu su bijesni na pomoćnog sudiju

Fudbaleri Rudara slavili su nakon devet utakmica bez pobjede i potpuno se vratili u borbu za izbjegavanje direktnog ispadanja iz lige. Pljevljaci su pod Golubinjom bili bolji od Petrovca, rezultatom 1:0 (1:0).

Meč na sjeveru riješen je u 20. minutu – nakon centaršuta Bogdanovića, Muhović je pogodio suparničku mrežu.

Petrovac je u nastavku imao dvije velike šanse – tek što je ušao u igru, Bašić je u 60. minutu pogodio stativu, a u 82. je Dragovićeva lopta bila ‘viđena’ u mreži, ali je Ukšanović sjajn izbio sa same gol linije.

Nakon toga, uslijedio je jako sporan momenat. Petrovac je u 87. minutu poravnao, ali je gol poništen zbog ofsajda. Šutirao je u tom momentu Babić, a ostala je dilema zbog čega je njegov pogodak poništen.

“Danas nijesmo bili u mogućnosti, zahvaljujući pomoćnom sudiji, da izbjegnemo poraz i tako spasimo obraz crnogorskog fudbala, iako nam bodovi nijesu bili naročito potrebni. . Tražimo oštru kaznu za pomoćnog sudiju - kada ste već suspendovali fudbalera na godinu i po, očekujemo takvu kaznu i za pomoćnog sudiju sa današnjeg meča”, poručili su iz Petrovca u saopštenju objavljenom nakon završetka utakmice.

Baranima tri boda u primorskom okršaju

Mornar je danas stigao do drugog trijumfa u nizu, i to na gostovanju Arsenalu - 1:2.

Tokom prvog poluvremena pratili smo zanimljivu igru, uz jedan pogodak. Nikola Vuković je u 19. minutu eurogolom savladao Zogovića i tako doveo goste u vođstvo.

Nešto uzbudljiviji bio je nastavak, pri čemu je Arsenal poravnao u 57. minutu. Mugoša je zaobišao nekoliko suparničkih igrača, a potom šutnuo i pogodio mrežu. No, taj je rezultat na snazi bio tek dva minuta, a tada je Balša Vukotić, nakon centaršuta, glavom pogodio za novo vođstvo Mornara.

U finišu utakmice bilo je mnogo nervoze, naročito pored terena, na klupama dva kluba, zbog čega je sudijska nadoknada potrajala. No, rezultat se nije mijenjao.

Rudar - Petrovac 1:0 (1:0)

(1:0 - Muhović 20')

Arsenal - Mornar 1:2 (0:1)

(0:1 - Vuković 19', 1:1 - Mugoša 57', 1:2- Vukotić 59')

Sutjeska - Jedinstvo 3:1 (2:0)

(1:0 - Kalezić 12', 2:0 - Striković 32', 2:1 - Ristić 46', 3:1 Krstović 76')

Jezero - Budućnost 3:1 (2:1)

(1:0 - Senaga 12', 2:0 - Orlandić 16', 2:1 - Despotović 20', 3:1 - Senaga 64')