Beograđani zakazali polufinale protiv Mege, Crna Gora ostaje sa jednim predstavnikom u TOP 4

Košarkaši SC Derbija završili su nastup u ovosezonskoj ABA ligi. Igrači Dejana Jakare večeras su u "Morači", u drugom duelu četvrtfinala plej-ofa, opet poraženi od Crvene zvezde, rezultatom 77:92 (12:29, 22:28, 20:21, 23:14).

'Studenti' završili nastup u ABA ligi: Zvezda je večeras bila nadmoćna, i posljednje četvrtfinale bez majstorice Foto: ABA

'Studenti' večeras nijesu bili na nivou kakav smo vidjeli u prvom duelu u Areni, dok su Beograđani od starta krenuli znatno agresivnije. Tako je podgorički sastav već u drugoj četvrtini bio u minusu od 20 poena razlike, koji je osjetnije spustio onda kad je bilo kasno - u samom finišu utakmice.

Zvezda je meč otvorila serijom 0:6, a na to je odgovorio Pavlićević sa dva uzastopna pogotka. No, bio je to period u kojem su bolji bili gosti, koji su pogocima Nedovića, nakon nepunih osam minuta, prvi put stigli do dvocifrene prednosti (10:22). Na kraju četvrtine, uz zvuk sirene, Teodosić je ubacio trojku i Beograđani su tada već imali ozbiljan višak – 12:29.

Gosti su silovito ušli i u sljedeću četvrtinu, te su poslije dva minuta igre bili čak na plus 21 (14:35). Tek tada su izabranici Dejana Jakare zaigrali požrtvovanije – nizali su se pogoci Bogavca, Baćovića i Drobnjaka, bila je to serija 7:0 za 21:35.

Nastavili su ‘studenti’ sa briljantnom dionicom i četiri minuta prije odlaska na odmor, nakon trojke Drežnjaka, prišli su na minus 12 – 30:42. No, bilo je to sve od domaćih. Zvezda se probudila i odgovorila ubitačno, pa je na kraju prvog poluvremena bilo 34:57.

U nastavku su gosti bez većih problema održavali visoko vođstvo, sve do samog finiša, kada su 'studenti' prišli na minus 14 (75:89). Ipak, tada je bilo kasno za preokret.

U podgoričkom sastavu večeras je najbolji učinak imao Drežnjak (19 poena), a dvocifreni su bili i Pavlićević (13) i Bogavac (10). Kod gostiju je najefikasniji bio Jago (17).

Crvena zvezda će u polufinalnoj seriji igrati protiv Mege, dok u TOP 4 ostaje jedan crnogorski sastav - to je Budućnost Voli, koju čekaju okršaji protiv Partizana.