Težak poraz Mornara: Teodo je na pragu polufinala, postigli su 104 poena

U prvom duelu doigravanja za plasman u polufinale plej-ofa domaćeg košarkaškog šampionata, Teodo je pred svojim navijačima ubjedljivo trijumfovao protiv Mornara, rezultatom 104:79 (26:24, 34:17, 20:16, 24:22)

Težak poraz Mornara: Teodo je na pragu polufinala, postigli su 104 poena Foto: KKT

Izuzev uvodnih 10 minuta, publika u Župi večeras je ispratila totalnu dominaciju domaćih protiv Barana koji, doduše, u domaćem takmičenju igraju sa znatno podmlađenim, zapravo i potpuno drugačijim timom u odnosu na ABA ligu.

U finišu prvog kvartala, domaći su uspjeli da se odlijepe na 26:20, ali je uslijedila serija gostiju, koji su drugu četvrtinu dočekali uz koš zaostatka.

No, u drugom periodu igre, Tivćani su deklasirali suparnike - u koš im je ulazio gotovo svaki šut, pa je pri odlasku na odmor bilo 60:41.

Nastavili su izabranici Dušana Dubljevića sa izvrsnim izdanjem - do kraja treće četvrtine ukupno su ubacili 13 trojki, a na startu četvrtine, nakon pogotka Tadića, bili su na plus 30 (90:60). Barani su do kraja uspjeli da smanje na minus 25, no to im i ne garantuje obećavajuć rasplet u revanšu.

Petar Kusovac je predvodio Teodo sa 19 poena i pet trojki, dok je Uroš Ilić dodao 17, uz četiri trojke. Na drugoj strani je najefikasniji bio Vladimir Komnenović (15).

Podsjetimo, u slučaju da u drugom meču trijumfuje Mornar, na kraju će o putniku u polufinale plej-ofa odlučivati koš razlika.

Inače, direktan plasman u polufinale osigurali su Budućnost Voli i SC Derbi.