Crvena zvezda praktično je osigurala naslov prvaka Srbije, pošto je večeras na stadionu "Rajko Mitić" u 'vječitom derbiju' bila bolja od Partizana, rezultatom 3:2 (1:1). 'Crveno-bijeli' tako sada imaju 10 bodova više od gradskih suparnika, a do kraja je ostalo još šest kola.

Zvezda gotovo osigurala titulu u Srbiji: Savladali Partizan uz dva penala i veliki obrt u finišu Foto: Starsport

Pred oko 35.000 gledalaca, izabranici Alberta Nađa vodili su 1:2 sve do 88. minuta, da bi domaći u narednih šest minuta potpuno preokrenuli - doduše, uz burne proteste protivničkih igrača.

Partizan je poveo u 12. minutu - Stojković je asistirao, a Baždar glavom poslao loptu u mrežu. No, tek tri minuta kasnije bilo je 1:1, a strijelac je bio Kanga.

'Crno-bijeli' su potom pogodili stativu, a do novog vođstva stigli su u 56. minutu - Severina je savladao Glazera. U 68. minutu, Katai je pogodio, ali je njegov gol poništen nakon VAR provjere.

Tuča „grobara“ i „delija“ u centru Beograda
3
20.04.2024 14:30

U 88. minutu, domaći su izjednačili, a strijelac je bio Šerif Endiaje, a 'crno-bijeli' su se dugo bunili, smatrajući da je on prilikom postizanja pogotka faulirao Markovića.

Kako je drugo poluvrijeme prekidano zbog bakljada, nadoknada je trajala čak 21 minut, a u devetom  je uslijedio još jedan penal za Zvezdu. Antić je srušio Bukarija na ivici šesnaesterca, ali su sudije procijenile kako se kontakt dogodio unutra. Penal je izveo Katai i bilo je 3:2.

Rezultati / doigravanje za titulu: Crvena zvezda - Partizan 3:2, TSC - Vojvodina 3:2, Radnički Kragujevac - Čukarički 4:3, Mladost Lučani - Napredak (preksjutra).

Tabela: Crvena zvezda 80. Partizan 70, TSC 63, Radnički Kragujevac 53, Vojvodina 50, Čukarički 48, Mladost Lučani 40, Napredak 39.