Naš predstavnik briljirao u prvom duelu polufinala plej-ofa Druge ABA lige

Košarkaši Podgorice nastavili su sa briljantnim izdanjima u plej-ofu Druge ABA lige. Izabranici Dragana Radovića danas su, u prvom duelu polufinala, u Bemax areni bili bolji od Vojvodine, rezultatom 98:80 (25:25, 22:21, 22:15, 29:19).

Nazire se veliko finale: Fantastična Podgorica sa plus 18 čeka revanš u Novom Sadu Foto: ABA

Premda je oko 700 gledalaca u podgoričkoj dvorani pratilo neizvjesno prvo poluvrijeme, u drugom smo vidjeli potpunu dominaciju domaće ekipe. Tako još više od rezultata, uoči revanša u Novom Sadu, navijače Podgorice može ohrabriti igra, tim prije jer je Vojvodina uoči polufinala ipak imala ulogu blagog favorita.

Tokom prve četvrtine, pratili smo neizvjesnu borbu u kojoj nijedan protivnik nije uspijevao da se odlijepi, pa je nakon 10 minuta bilo neriješeno – 25:25.

Domaći su nakon četiri minuta igre u drugom kvartalu, pogocima Anđušića, prvi put bili na plus šest (35:29). Iako Vojvodina nije uspijevala da preokrene, Podgorica je na odmor otišla uz pola koša prednosti (47:46).

Izvrsno su izabranici Dragana Radovića krenuli u nastavku - trojku je pogodio Kljajević, potom je Vujisić bio precizan za dva poena, a onda i Kunc sa slobodnih bacanja i nakon pet minuta bilo je 56:48. Nepun minut kasnije, domaći tim prvi put je bio u dvocifrenom plusu - Anđušić je pogodio za 62:51. Novosađani su do kraja četvrtine smanjili na 69:61.

Opet su Podgoričani bili dominantni na startu završnog kvartala. Vjačeslav Petrov je pogodio dvije trojke za plus 15 - 76:61. Agonija Vojvodine je trajala, nikako nijesu uspijevali osjetnije da spuste minus, te je uoči završnih pet minuta na semaforu stajalo 84:69. Podgorica je nastavila u istom ritmu - trojku je uskoro upisao i Brnović (87:69).

Petrov je nastavio sa fantastičnim izdanjem u završnici, dodao je uskoro još jednu trojku, potom je imao i polaganje, pa je 120 sekundi prije kraja bilo 92:75. Nadovezao se na to i Kunc, koji je odigrao možda i najbolju partiju ove sezone.

Upravo je Kunc imao najbolji učinak u Podgorici sa 26 poena, dok je Petrov dodao 17, Anđušić 16, a Kljajević 14. Kod gostiju su Banjac i Vučetić postigli po 13 poena.

Revanš u Novom Sadu na programu će biti sljedećeg četvrtka. Podsjetimo, u slučaju da tada oba suparnika budu imala po pobjedu, o putniku u finale odlučivaće koš razlika.